Kvalitatīvi aizvadīts seminārs par iegurņa pamatnes disfunkciju.

 

Latvijas Jūras medicīnas centrā, draudzīgā, gribētos pat teikt brīvā un atvērtā gaisotnē, noritējis seminārs par mazā iegurņa pamatnes disfunkciju. Ieinteresētību ar savu klātbūtni izrādīja vairāk nekā 50 Latvijas ginekologu, kas bija ieradušies smelties zināšanas no Latvijas lielākajiem un aktīvākajiem stacionāriem, kuros ikdienā tiek praktizētas laparaskopiskās ginekoloģiskās ārstēšanas metodes. Lai brīvos brīžos ārstiem būtu iespēja aktīvi diskutēt, starplaiki tika piepildīti ar kvalitatīvām un informatīvām lekcijām. Bet par visu pēc kārtas.

Kā ierasts, semināru ar nelielu un kodolīgu runu atklāja asociācijas valdes priekšsēdētāja Dr. Dace Melka, īsi ieskicējot gaidāmo divu dienu programmas saturu. Ar savu klātbūtni mūs pagodināja Latvijas Jūras medicīnas centra valdes priekšsēdētājs Dr. Jānis Birks, kas aktīvi cenšas atbalstīt šāda veida aktivitātes un izteica lielu prieku un sajūsmu par Dr. Melkas iniciatīvu rīkot šo semināru. Pēc nelielām ievadrunām, bez liekām kafijas pauzēm lektori un klausītāji “ķērās vērsim pie ragiem”.

Lai viedoklis būtu daudzveidīgāks un diskusijas vēl aktīvākas, seminārā lasīt lekcijas tika uzaicināti dažādu specialitāšu ārsti, kas ikdienā savu pamata darbu veic ar semināra tēmu sasitītajā apvidū. Pirmās dienas lekciju ciklu atklāja Dr. I. Pilsētniece, daloties savā kā urologa pieredzē par sievietes urīna nessaturēšanas problēmām, to ārstēšanas iespējām, protams, arī interesantu klīnisko gadījumu apskats nepalika neapskatīts. Ar aizraujošu un pamācošu lekciju dalījās Dr. Reinis Laguns, kas stāstīja par radiologa iespējām palīdzēt precizēt problēmas apjomu un prcīzi noteikt tās lokalizāciju. Ar lieliski sagatavotu un izteiksmīgi pasniegtu lekciju uzstājās Dr. Kaspars Snippe izsakot savu, kā proktologa viedokli, par redzēto praksē un ķirurga skatu uz semināra tēmu. No ginekologu puses ar savu lekciju uzstājās Dr. Rita Zarembina, jāsaka, ar ļoti aktuālu un vienu no šī brīža apspriestākajām tēmām laparaskopiskās gienkoloģijas pasaulē – iegurņa pamatnes disfunkcijas laparaskopiskā ārstēšana. Daktere dalījās savā pieredzē un iepriecināja klausītājus ar lielisku video materiālu no veiktajām operācijām. Pirmās dienas saldais ēdiens bija ne tikai atbalstītāju sagādāts kūkas formā, bet arī tiešraides formātā no Maskavas. Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām un ar tām apieties saprotošiem cilvēkiem, dalībniekiem bija iespējams vērot laparaskopisku kolo-promontoro fiksāciju izmantojot DaVinci sistēmu Prof. A. Popova izpildījumā. Tiešraides laikā bija iespējams uzdot sevi interesējošus jautājumus par operācijas knifiem.

Kā jau tradīcija otro dienu seminārs pavadīja Prof. A. Popova zīmē, viņam atrodoties tepat LJMC. Profesors uzstājās ar divu interesantu klīnisko gadījumu ķirurģisku ārstēšanu LJMC operāciju zālēs, kurs varēja vērot gan konferenču zālē translētajā tiešraidē, gan pašā operāciju zālē, iespēju robežās ievērojot drošības un sanitārās un higiēnas normas. ko noslēdza ar lekcijām par iegurņa pamatnes disfunkcijas ārstēšanas komplikācijām un to aprūpi. Viņš nesavtīgi dalījās pieredzē un ieteikumos, kā arī atbildēja uz visiem, sev uzdotajiem jautājumiem, kas nebija maz, pateicoties brīvajai un nepiespiestajai gaisotnei, kas no klausītāju puses tika novērtēts par ļoti labu esam.

Diemžēl divas dienas pagāja nemanot, un iespējams palika kāds neatbildēts jautājums, tomēr seminārs ir galā. Informācijas bagāža ir saņemta, kas jāsagremo un jāpārstrādā par lietderīgu palīgrīku savā ikdienas darbā.

Semināra organizētāji vēlas izteikt lielu pateicību lektoriem, operatoriem, asistentiem un visiem dalībniekiem, kā arī, protams, atbalstītājiem bez kuriem šis notikums nebūtu bijis iespējams. Veiksmi profesionālā izaugsmē un uz tikšanos 2017. gadā.

Zem sadaļas “profesionāļiem”->” lekciju un semināru materiāli”->”Iegurņa pamatnes disfunkcija 2016″ atrodams lekciju un video materiāls. Tā piekļuvei Jums tiks nosūtīts e-pasts ar paroli. Lūdzu cienīt sevi un autorus un materiālus izmantot savai izaugsmei. Bez autora atļaujas tos izmanto vai pārpublicēt tālāk ir aizliegts!

Saite pie materiāliem.