Pirmais LGEA rīkotais seminārs.

Veiksmīgi aizvadīts pirmais Latvijas Ginekoloģiskās endoskopijas asociācijas rīkotais seminārs – pamata kursi laparoskopijā. 17. un 18. marts tika pavadītas gan atkārtojot jau zināmas, gan uzzinot jaunas un vēl neapgūtas zināšanas. Kursos piedalījās vairāk kā 50 dalībnieku no Latvijas – gan esošie speciālisti jau ar uzkrātu pieredzi, gan topošie un zināšanu kārie. Divu dienu garumā bija iespējams noklausīties lekcijas no vadošajiem ginekoloģiskās endoskopijas speciālistiem Latvijā, kā arī dalīties savā pieredzē un uzdot sev interesējošus jautājumus lektoriem. Lekcijās tika apskatīti pamata jeb bāzes jautājumi, kas būtu svarīgi katram – gan jaunam, gan pieredzējušam speciālistam. Lai arī daudzas tēmas būtu iespējams apskatīt daudz garāk un plašāk, tad šoreiz vērība tika pievērsta svarīgākajām nepieciešamajām zināšanām, lai ārsti veiksmīgi ikdienas praksē varētu pielietot laparoskopiju, kā mūsdienīgu endoskopisku ārstēšanas metodi, kas tiek uzskatīta par “zelta” standartu daudzām ginekoloģiskām ķirurģiski ārstējamām saslimšanām.

Brīvajos brīžos starp lekcijām bija iespējams pieslīpēt savu laparoskopiskās šūšanas prasmi, kā arī izmēģināt spēkus uz “LapSim” simulatora dažādu laparoskopiskās ginekoloģijas manipulāciju veikšanā. Gaidot rindā uz endoskopijas trenažieriem, bija iespējams iepazīties ar jaunāko piedāvājumu medicīnas tehnoloģiju jomā no kursu atbalstītājiem.

Otrajā dienā dalībniekiem bija iespēja tiešraidē vērot Prof. Revaz Botchorishvili darbībā no CICE centra Clermont-Ferrand, Francijā. Skatāma bija laparoskopiska sakrokolpopeksija. Auditorija tika iepazīstināta ar operāciju zāles aprīkojumu, instrumentiem, tālāk sekoja pati operācija no troakāru ievades brīža līdz šuvju uzlikšanai. Šī manipulācija tiek uzskatīta kā viena no ginekoloģiskās laparoskopijas sarežģitākajām operācijām, kas reizē ir lielisks piemērs visiem svarīgākajiem aspektiem laparoskopijā. Te redzama gan dissekcija, gan vizualizācija, gan šūšana, gan anatomisko zināšanu nepieciešamība, veicot ķirurģiskas manipulācijas. Tiešraidē redzēto operāciju profesors raksturoja kā vidēji sarežģītu un kā lielisku uzskates un mācību materiālu. Šoreiz iepriekšējā dienā dzirdētā teorija bija uzskatāmi vērojama arī praksē.

Kursu noslēgumā bija organizēts interaktīvs tests, kurā tika noskaidroti vērīgākie klausītāji, kuri balvā saņēma izglītojošu grāmatu par histeroskopiju, kā vienu no endoskopijas metodēm.

Organizatori izsaka lielu pateicību dalībniekiem, kā arī atbalstītājiem.

Te iespēja lejupielādēt izdales materiālus elektroniskā formātā.

Izdales materiāls I.

Izdales materiāls II.

Ar skatu nākotnē, Jūsu LGEA.